'> { "@context": "https://schema.org", "@type": "WebSite", "url": "https://allvars.com/", "potentialAction": { "@type": "SearchAction", "target": "https://allvars.com/home?option=com_finder&q={search_term}", "query-input": "required name=search_term" } }

عایق بخاربندلایه تنفسی

منتشرشده توسط allvars در تاریخ

عایق بخاربند لایه تنفسی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سازه ها وجود دارد پوسیدگی و فرسودگی اسکلت سازه و زیر سازی ها می باشد. در یک ساختمان ، ویلا و یا هر سازه ی دیگری مقدار قابل توجهی رطوبت وجود دارد که اگر چاره ای جهت دفع آن نباشد باعث فرسایش سازه میشود و روند اکسیداسیون آن را به شدت افزایش میدهد.

عایق بخاربند لایه تنفسی

رطوبت و گرما طبیعتا پس از انتشار با توجه به چگالی شان به سمت بالا رفته و در قسمتی از سازه تجمع میکنند.

سقف های زیر شیروانی، خط الراس های سقف ها فضای کاذب بین دیوارها مانند سمنت برد ها و پانل های کاذب کناف محلی مناسب جهت تجمع رطوبت میباشند.

جهت دفع این رطوبت راه های مختلفی وجود دارد ، یکی از این راه حل ها تهویه ی آن توسط هواکش میباشد که باعث تخلیه رطوبت میشود ، این روش دارای یک مشکل بزرگ است و آن اتلاف انرژی و افزایش مصرف است.
تخلیه رطوبت با تکیه بر نصب هواکش باعث تخلیه و برون رفت گرما و یا سرما از سازه میشود که از نظر برودتی یک مشکل محسوب میشود.

عایق بخاربند لایه تنفسی

عایق بخاربند لایه تنفسی

استفاده از بخاربند یکی از روش های به روز و مهندسی شده جهت جلوگیری از تجمع رطوبت در سازه و از طرفی آب بندی از طرف معکوس میباشد.

این عایق از 2 لایه پارچه پلی استر و یک لایه ی مرکزی از جنس پلی اتیلن که به صورت پرس شده میباشد تشکیل شده است.

این عایق به طوری عمل میکند که از سمتی عایق مناسبی جهت نفوذ آب و رطوبت و از طرف مخالف روزنه ای جهت خروج رطوبت و بخار میباشد ، یا میتوان گفت سطح بالایی آن عایق مناسبی جهت آب بندی و سطح زیرین آن به صورتی است که میتواند باز دم کند و به اصطلاح سازه نفس بکشد.

این لایه بر خلاف دیگر عایق ها دارای وزن بسیار پایینی میباشد که یکی از مزیت های آن به شمار میرود . در نصب این لایه بر خلاف ایزوگام هیچ نیازی به آتش و گرما نیست ، بلکه در نصب آن میتوان از میخ های مخصوص و یا چسب های پایه نفتی استفاده نمود.

انواع گرماژ عایق بخاربند

 • لایه بخاربند و آب بندی G100
 • 2-لایه بخاربند و آب بندی G120
 • 3-لایه بخاربند و آب بندی G140

موارد استفاده تختهosb

موارد مصرف لایه بخاربند

 • بخاربندی سقف های شیبدار
 • بخاربندی سقف های کاذب
 • بخاربندی دیوار پوش ها
 • بخاربندی دیوار های کاذب ( سمنت برد ، کناف، سازه های سبک LSF ، سرویس های بهداشتی

مزایای لایه بخاربند نسبت به ایزوگام

 1. وزن بسیار پایین هر متر مربع لایه بخار بند بسته به گرید آن بین 100الی 300 گرم بوده در طورتیکه ایزوگام تقریبا بین 3 الی 4 کیلو گرم میباشد.
 2. نصب راحت( عدم نیاز به گرما و شعله)
 3.  مقرون به صرفه بودن
 4. عمل تنفس سازه ( در صورتیکه ایزوگام مانع از تنفس سازه میشود)

تماس باما:

تلفن ۰۲۱۲۶۵۶۷۰۲۵ – ۰۲۱۲۸۴۲۲۵۱۰

تلفکس ۰۲۱۲۶۵۴۹۷۳۳

آدرس

سایت چوب خاوران، چوبستان 5، پلاک 5325
لواسان بلوارامام, بعداز پمپ بنزین, به سمت میدان ناران

گروه مهندسی آلوارس


فعالیت خود را از سال 1375 در زمینه ی طراحی و اجرای سقف های شیبدار آغاز نموده. گروه مهندسی آلوارس مفتخر است در امر طراحی سقف های شیبدار ویلاها،آلاچیق،سوله ها وطراحی سازه های متعدد و نظارت وفروش وخدمات پس از فروش با 20 سال سابقه در خدمت هموطنان میباشد.گروه مهندسی آلوارس در طراحی و اجرای خود از به روز ترین و زیباترین متریال ها بهره گرفته و با آخرین سیستم های پوششی سقف در دنیا همگام میباشد.

تماس با ما