شینگل

شینگل

شینگل یکی از لوکس ترین و پرکاربرد ترین متریال در پوشش سقفهای شیبدار میباشد که قدمت آن به هزاران سال پیش میرسد.امروزه شینگل با دارا بودن وزن کم نسبت به سطح پوشش دهی در کنار زیبایی و تنوع رنگ و مدل تمام خواسته های مشتریان خود را برآورده نموده.

شینگل

معرفی مختصر:
شینـگل به دلیل داشتن لایه های اصلی از جنس قیـر فرآوری شده (Bitumen) علاوه بر ماندگاری و انعطاف پذیری بالا، بواسطه یکپارچه شدن پس از نصب در برابر وزش تند بادها و نشت آب ازخود مقاومت خوبی نشان میدهد. همچنین گرانول های طبیعی استفاده شده روی این نوع پوشش محافظت محصول در برابر تغییر رنگ و آسیب دیدگی فیزیکی لایه اصلی را تضمین مینماید.

در اجرای شینگل از تخته OSB استفاده میشود این متریال یکی از مزایای سقف شینگل میباشد بدین دلیل که هم به عنوان عایق مناسبی جهت گرما ،سرما و صدا و همچنین باعث افزایش قدرت

سطح سقف شده و از ماندگاری بالایی برخوردار میباشد. به این دلیل یک متریال عالی جهت پوشش سقف گنبدی میباشد.

در رنگ پردازی شینگل بر خلاف دیگر متریال ها از گرانول های سنگی خودرنگ استفاده شده که این امر باعث میگردد رنگ آن در طول مدت زمان و با تابش نور خورشید تغییر نکند ودارای ثبات رنگی باشد.

بر خلاف دیگر سقف های شیبدار نظیر آردواز که نیاز به رنگکاری و مرمت سالانه دارند.

شینگل

11نکته درمورد انتخاب رنگ شینگل

لایه های تشکیل دهنده ی شینگل :

1- تقویت کننده
(لایه تحتانی) از جنس فایبر گلاس و یا الیاف طبیعی اشباع شده با آسفالت میباشد. در فرآیند تولید شینگل قیری مواد خام آسفالت و گرانول به این لایه اضافه میشوند. بمنظورمحافظت از شینگل (پس از نصب) لایه تقویت کننده میبایست در برابر پارگی، پیچ خوردگی و جمع شدگی مقاومت نماید.

2- قیر اشباع شده با پلیمر SBS
هنگام تولید شینگل لایه تقویت کننده توسط لایه ای از قیر پوشانده شده و آنرا در برابر نفوذ آب به آن لایه و دیگر اجزای زیرین سقف بطور کامل آب بندی مینماید.
وزن شینگل تولید شده بستگی به ضخامت لایه قیر اشباع شده دارد.

3- پوشش گرانول شینگل
لایه ای از گرانول ها بر روی لایه آسفالت پرس میشوند و آسفالت را در برابر پرتوی فرابنفش خورشید محافظت مینماید. بدون این گرانول ها آسفالت بسرعت کیفیت خود را ازدست میدهد.رنگ این گرانول ها کاملا طبیعی بوده ودر اثر گذشت زمان تغییری در آن رخ نمید.

شینگل

مقایسه سقف شینگل و فلزی

مزایای شینگل:

عایقی مناسب در برابر باران ورطوبت.
مقاومت بالا در برابر باد های شدید.
مقاومت بالا در برابر اشعه UV .

مشخصات فنی شینگل:

طرح 2لایه نامنظم
ابعاد 100cm x 33cm
تعداد در هر بسته 21 pcs
وزن هر بسته 30Kg
متراژ مفيد هر بسته 3.10 M^2
وزن هر متر مربع 12Kg

طرح تک لایه کندویی
ابعاد 100cm x 33cm
تعداد در هر بسته 18 pcs
وزن هر بسته 15Kg
متراژ مفيد هر بسته 2.60 M^2
وزن هر متر مربع 6Kg

انواع شینگل

آدرس

سایت چوب خاوران، چوبستان 5، پلاک 5325
لواسان بلوارامام, بعداز پمپ بنزین, به سمت میدان ناران

گروه مهندسی آلوارس


فعالیت خود را از سال 1375 در زمینه ی طراحی و اجرای سقف های شیبدار آغاز نموده. گروه مهندسی آلوارس مفتخر است در امر طراحی سقف های شیبدار ویلاها،آلاچیق،سوله ها وطراحی سازه های متعدد و نظارت وفروش وخدمات پس از فروش با 20 سال سابقه در خدمت هموطنان میباشد.گروه مهندسی آلوارس در طراحی و اجرای خود از به روز ترین و زیباترین متریال ها بهره گرفته و با آخرین سیستم های پوششی سقف در دنیا همگام میباشد.

تماس با ما