'> { "@context": "https://schema.org", "@type": "WebSite", "url": "https://allvars.com/", "potentialAction": { "@type": "SearchAction", "target": "https://allvars.com/home?option=com_finder&q={search_term}", "query-input": "required name=search_term" } }

مقایسه سفال و شینگل

منتشرشده توسط allvars در تاریخ

مقایسه سفال و شینگلمقایسه سفال و شینگل

همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد تقریبا تمامیه سقف های شیبدار در مرحله خرپا سازی و ایجاد بستر از قانون مشترکی تبعیت میکنند.

فاکتورهای مهم در پوشش سطح سقف های شیبدار :

1- آب و هوا
2- درصد شیب
3- نوع سازه
4- طراحی، که در انتخاب متریال سقف شیبدار دخیل میباشند.

سقف دکرا

مقایسه سفال و شینگل

خصوصیات سقف سفال

در انجام زیرسازی این نوع سقف ها از پروفیل های فلزی 20mm و بعضا چوب های نراد استفاده میگردد که تایل های سفالی بر روی آن قرار میگیرند.

جهت آببندی این نوع سقف به اندازه 4cm قسمت اورلپ در نظر گرفته شده است که به ترتیب تایل های سفالی به یکدیگر منتقل میکنند.

در بعضی موارد سفال را با سیم های مفتولی به سطح زیرسازی متصل میکنند تا از جابجایی آن جلوگیری شود.

مقایسه سفال و شینگل

مقایسه سفال و شینگل

از بزرگترین نقاط ضعف سقف سفال وزن بسیار بالای آن میباشد به طوریکه تا 4 برابر وزن سقف های شینگل برآورد میشود.

سقف سفال دارای رنگ ثابت سفالی میباشد که از نظر تنوع رنگ میتوان گفت 1 انتخاب بیشتر وجود ندارد ، درصورتیکه سقف های شینگل دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی میباشد.

مقاومت سقف سفال در برابر ضربه نسبت به سقف های شینگل بسیار پایین میباشد. به طوریکه امکان شکستن سفال در حمل و نقل و یا اثابت اجسام سخت بسیار بالا است.

از دیگر نقاط ضعف سفال عدم عایق بودن در برابر برودت میباشد، در بعضی از مواقع ناچارا قبل از اجرای سقف از یک لایه عایق پشم شیشه و یا دیگر متریال ها جهت عایق نمودن سقف استفاده میگردد که طبعا دارای هزینه جانبی برای کارفرما میباشد.

11نکته درمورد انتخاب رنگ شینگل

آببندی سقف های شینگل بسیار دقیق تر از متریال سفال می باشد به طوریکه جاگذاری داکت ا و دودکش ها در سقف های سفالی کاری همراه با ریسک عدم آب بندی میباشد.

سقف های شیبدار شینگل را میتوان در شیب های بین 15 الی 100 درصد اجرا نمود میتوان گفت این متریال قابل اجرا برروی دیواره ها حتی با شیب منفی نیز میباشد در صورتیکه سفال در شیب های زیر 35 درصد از آب بندی مناسبی برخوردار نمیباشند.

آدرس

سایت چوب خاوران، چوبستان 5، پلاک 5325
لواسان بلوارامام, بعداز پمپ بنزین, به سمت میدان ناران

گروه مهندسی آلوارس


فعالیت خود را از سال 1375 در زمینه ی طراحی و اجرای سقف های شیبدار آغاز نموده. گروه مهندسی آلوارس مفتخر است در امر طراحی سقف های شیبدار ویلاها،آلاچیق،سوله ها وطراحی سازه های متعدد و نظارت وفروش وخدمات پس از فروش با 20 سال سابقه در خدمت هموطنان میباشد.گروه مهندسی آلوارس در طراحی و اجرای خود از به روز ترین و زیباترین متریال ها بهره گرفته و با آخرین سیستم های پوششی سقف در دنیا همگام میباشد.

تماس با ما