'>

لایه بخاربند

لایه بخاربند چیست

لایه بخاربند جهت استفاده در سازه های سبک، سقف های شیبدار، پوشش های کامپوزیت، دیوارهای پیش ساخته، سقفهای شینگل و تایلی طراحی شده و خاصیت فیزیکی و استقامتی خود را در شرایط سخت حفظ میکند.

لایه بخاربند با توجه به ساختار شبکه ای و چند لایه ای خودبنای تحت پوشش خود را از نفوذ آب باران که از جدار ها و روزنه ها به سطح میرسند محافظت میکند.

همچنین این عایق مانع از خوردگی پوسیدگی اسکلت و عایق های حرارتی مانند پشم شیشه و پشم سنگ در زیر سقف ها شیبدار میشود.

عایق بخاربند باتوجه به استفاده از لایه های نبافته در ساختار خود و یک هسته مرکزی از جنس پلی اتیلن استحکام بیشتری دربرابر پوسیدگی نسبت به عایق هایی مانند ایزوگام میدهد.

خاصیت نفوذ هوایی این عایق ها موجب میشود تا رطوبت ایجاد شده در بستر سازه از آن عبور کرده و از ایجاد قارچ و اکسیداسیون در ساختمان جلوگیری و باعث افزایش طول

عمر تاسیسات سازه وبدنه سقف گردد.

این عایق قابلیت نصب بر روی سقف های شیبدار و نما را دارا می باشد و باتوجه به وزن کم حجم بیشتری از سطح خود را نسبت به عایق های دیگر ( ایزوگام و قیرگونی) پوشش میدهد. نصب عایق بخاربند

بسیار ساده بوده و نیازی به حرارت دادن ندارد.

عایق بخاربند

عایق زیر شینگل

مزایای لایه بخاربند

  • وزن بسیار پایین نسبت به سطح پوشش
  • مقرون به صرفه بودن نسبت به عایق های دیگر
  • نصب آسان عدم نیاز به حرارت دهی
  • قابل اجرا در هر شیب و قوسی
  • ضد جلبک و اکسیداسیون

عملکرد عایق بخاربند 

این عایق از ۲ لایه پارچه پلی استر و یک لایه ی مرکزی از جنس پلی اتیلن که به صورت پرس شده میباشد تشکیل شده است.

این عایق به طوری عمل میکند که از سمتی عایق مناسبی جهت نفوذ آب و رطوبت و از طرف مخالف روزنه ای جهت خروج رطوبت و بخار میباشد یا میتوان گفت سطح بالایی آن عایق مناسبی جهت

آب بندی و سطح زیرین آن به صورتی است که میتواند باز دم کند و به اصطلاح سازه نفس بکشد. این لایه بر خلاف دیگر عایق ها دارای وزن بسیار پایینی میباشد که یکی از مزیت های آن به شمار میرود .

در نصب این لایه بر خلاف ایزوگام هیچ نیازی به آتش و گرما نیست بلکه در نصب آن میتوان از میخ های مخصوص و یا چسب های پایه نفتی استفاده نمود.

عایق بخاربند

مزایای بخاربند نسبت به ایزوگام

  1.  وزن بسیار پایین هر متر مربع لایه بخار بند بسته به گرید آن بین ۱۰۰الی ۳۰۰ گرم میباشد در طورتیکه ایزوگام تقریبا بین ۳ الی ۴ کیلو گرم میباشد.
  2. نصب راحت( عدم نیاز به گرما و شعله)
  3. مقرون به صرفه بودن
  4. عمل تنفس سازه ( در صورتیکه ایزوگام مانع از تنفس سازه میشود)

فروش لایه بخاربند isomat

عایق بخاربند در ساخت کلبه های چوبی

یکی از مرسوم ترین کاربرد عایق بخاربند، ایزولاسیون سازه های چوبی میباشد که میتواند مانع خوبی برای خروج برودت از جدارهای چوبی شود.

همچنین این عایق با بکار گیری تکنولوژی Breathing از انباشته شدن بخار موجود در سازه جلوگیری میکند که میتواند باعث دوام بیشتر متریال های چوبی شود.

عایق بخاربند را میتوان قبل از پوشش نهایی سقف شیبدار یا سایدینگ در پوشش دیوارهای دکوراتیو اجرا نمود. در نصب این متریال میتوان از میخ شینگل (گالوانیزه) و یا چسب ۸۸۸۸ به کاربرد.

عایق بخاربند  


تماس باما:

تلفن                                                   ۰۲۱۲۸۴۲۲۵۱۰

.                                                        ۰۲۱۲۶۵۶۷۰۲۵

تلفکس                                               ۰۲۱۲۶۵۴۹۷۳۳

مطالب مرتبط

تماس با ما