'>

آلاچیق

منتشرشده توسط allvars در تاریخ

آلاچیق ها سازه های چوبی ، فلزی و یا ترکیبی از هر دو آنها میباشند که جهت استفاده از مناظری نظیر پارکها ، حیاط ها و حتی پشت بام ها مورد استفاده قرار میگیرند.

آلاچیق

آلاچیق ها را میتوان از نظر ساختار به 3 نوع تقسیم کرد

  •  چوبی
  •  فلزی
  • سیمانی

لازم به ذکر است در ساخت آلاچیق قانون ثابتی وجود ندارد و در تولید آن میتوان از ترکیب هر 3 متریال گفته شده استفاده کرد.

آلاچیق های چوبی:
معمولا در تولید این نوع اعم از چهارچوب ، شبکه بندی و کف سازی آن تماما از چوب های مخصوص استفاده میشود. معمولا پوشش سقف این نوع آلاچیق ها سلیقه ای بوده به صورتیکه میتوان از تمامی متریال ها جهت پوشش سقف آن استفاده نمود. این نوع دارای زیبایی منحصر به فرد میباشند.

آلاچیق های فلزی:
در ساخت این نوع آلاچیق ها از قوطی های فلزی جهت اجرای اسکلت استفاده میشود. این نوع را میتوان به صورت متحرک نیز ساخت به طوریکه میتوان آن را در تمامی قسمت های محوطه جا بجا نمود. این سبک سازه در آلاچیق ها معمولا از نظر هزینه مقرون به صرفه تر میباشند. از دیگر مزیت آن میتوان به مقاومت بالای آنها در برابر عوامل جوی اشاره نمود.

مراحل ساخت:

  • اجرای پایه واسکلت اصلی
  • اجرای شبکه سقفی و پوشش سقف شیبدار
  • کف سازی

در بعضی مواقع میتوان بعد از اجرا دیواره های آن را با پنجره های PVC پوشاند تا در فصول سرد نیز بتوان مورد استفاده قرار داد.

انواع پوشش سقف :

آدرس

سایت چوب خاوران، چوبستان 5، پلاک 5325
لواسان بلوارامام, بعداز پمپ بنزین, به سمت میدان ناران

درباره ما

گروه مهندسی آلوارس


فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ در زمینه ی طراحی و اجرای سقف های شیبدار آغاز نموده. گروه مهندسی آلوارس مفتخر است در امر طراحی سقف های شیبدار ویلاها،آلاچیق،سوله ها وطراحی سازه های متعدد و نظارت وفروش وخدمات پس از فروش با ۲۰ سال سابقه در خدمت هموطنان میباشد.گروه مهندسی آلوارس در طراحی و اجرای خود از به روز ترین و زیباترین متریال ها بهره گرفته و با آخرین سیستم های پوششی سقف در دنیا همگام میباشد.

تماس با ما