'>

سقف گنبدی

منتشرشده توسط allvars در تاریخ

اجرای سقف گنبدی

اجرای سقف گنبدی
سقف های گنبدی شکل که از زمان های دور تا به اکنون در تمام نقاط دنیا توسط معماران و مهندسان اجرا میگشته که هم از نظر بصری و هم از نظر عوامل جوی و برودتی مورد استفاده قرار میگرفته.

سقف های گنبدی شکل و یا قوس دار امروز از طرفداران زیادی برخوردا شده است به طوری که جهت پوشش آن متریال های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته.

سقف های قوسی شکل از نظر ساختار به 2 نوع نیم گرد و نیم قوس نابرابر اجرا میشوند ب صورتیکه در سقف های نیم گرد شعاع ارتفاه گنبد و شعاع مساحت هم اندازه میباشند، میتوان گفت نیم کره ای شکل. در صورتیکه در گنبد های نابرابر شعاع مساحت گنبد با شعاع ارتفاع آن نابرابر میباشد.

انواع سقف های گنبدی

  • سقف های گنبدی با پوشش شینگل:

اجرای سقف گنبدی

در زیرسازی اصلی این نوع گنبد ها از پروفیل های فلزی نورد شده استفاده میگردد. فاصله این پروفیل ها با توجه به محیط دور گنبد طرح ریزی میگردد.

جهت پوشش گنبد یک لایه تخته OSB سطح آن را پوشانده و در مرحله آخر شینگل روی گنب نصب میگردد.

پوشش شینگ در سقف های گنبدی شکل یکی از جدیدترین متریال ها می باشد که نمای زیبایی به گنبد میدهد.

  • سقف گنبدی با پوشش فلزی:

اجرای سقف گنبدی

زیرسازی تمام سقف های قوسی شکل به یک صورت و تماما توسط پروفیل های فلزی نورد شده انجام میگردد. جهت پوشش این نوع گنبد ها از ورق های فلزی استفاده میشود که با توجه

به زاویه خمش و دامنه عرضی گنبد به صورت تکه های مثلثی شکل بر روی پروفیل های فلزی نصب میگردند.

قسمت تیزه ها و یا همان خطالراس های گنبد میتوان از پروفیل های فلزی کوچکتر استفاده نمود .

  • سقف گنبدی با پوشش پلکسی گلس:

اجرای سقف گنبدی

این نوع گنبد ها کاملا شفاف میباشند به طوری که فضای خارجی و یا آسمان کاملا قابل رویت میباشد، البته پلکسی گلاس ها دارای رنگهای مختلفی میباشند که با توجه به درخواست کارفرما اجرا میگردد.

از دیگر خصوصیات این متریال ضد ضربه بودن و عدم پوسیدگی آنها میباشد. این متریال کاملا ضد آب بوده و شفافیت آن به مرور زمان به هیچ عنوان تغییری نخواهد کرد.

فرمول محاسبه مساحت کف گنبد: 3.14 × شعاع ²
فرمول محاسبه مساحت گنبد نابرابر: (3.14 × 4 × شعاع عمودی × شعاع افقی ) ÷ 2
فرمول محاسبه مساحت گنبد برابر: (3.14 × 4 × شعاع ² ) ÷ 2
فرمول محاسبه محیط گنبد: 3.14 × قطر

آدرس

سایت چوب خاوران، چوبستان 5، پلاک 5325
لواسان بلوارامام, بعداز پمپ بنزین, به سمت میدان ناران

گروه مهندسی آلوارس


فعالیت خود را از سال 1375 در زمینه ی طراحی و اجرای سقف های شیبدار آغاز نموده. گروه مهندسی آلوارس مفتخر است در امر طراحی سقف های شیبدار ویلاها،آلاچیق،سوله ها وطراحی سازه های متعدد و نظارت وفروش وخدمات پس از فروش با 20 سال سابقه در خدمت هموطنان میباشد.گروه مهندسی آلوارس در طراحی و اجرای خود از به روز ترین و زیباترین متریال ها بهره گرفته و با آخرین سیستم های پوششی سقف در دنیا همگام میباشد.

تماس با ما